Notice: Trying to get property 'permalink' of non-object in /home3/iranlexa/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297
a

تلگرام

اینستاگرام

© 2018 steelbartarpars.ir, All Rights Reserved.

8:00 - 19:00

ساعات کاری ما: شنبه - پنجشنبه

09125861560

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

تاریخچه ایجاد لوله‌های استیل

تاریخچه ایجاد لوله‌های استیل

در این بحث به توضیح تاریخچه ایجاد لوله‌های استیل می‌پردازیم. هزاران سال است که مردم از لوله‌ها استفاده می‌کنند. شاید اولین استفاده کشاورزان باستانی بود که آب را از نهرها و رودخانه‌ها به مزارع خود هدایت می‌کردند. شواهد باستان شناسی نشان می‌دهد که چینی‌ها از لوله نی برای انتقال آب به نقاط مورد نظر در سال 2000 قبل از میلاد استفاده می‌کردند. لوله‌های سفالی که توسط سایر تمدن‌های باستانی استفاده می‌شد، کشف شده است. در طول قرن اول هجری، اولین لوله‌های سربی در اروپا ساخته شد. در کشورهای گرمسیری از لوله‌های بامبو برای انتقال آب استفاده می‌شد. آمریکایی‌های مستعمره از چوب برای اهداف مشابه استفاده می‌کردند. در سال 1652، اولین کار آبی در بوستون با استفاده از چوب‌های توخالی انجام شد.

توسعه لوله استیل جوش داده شده امروزی را می‌توان در اوایل دهه 1800 دنبال کرد. در سال 1815، ویلیام مردوک سیستم لامپ سوزاندن زغال سنگ را اختراع کرد. مردوک برای قرار دادن کل شهر لندن با این چراغ‌ها، بشکه‌های مشک‌های دور ریخته را به هم وصل کرد. او از این خط لوله مداوم برای انتقال گاز زغال سنگ استفاده کرد. هنگامی که سیستم روشنایی او موفق عمل کرد، تقاضای بیشتری برای لوله‌های فلزی بلند ایجاد شد. برای تولید لوله‌های کافی برای پاسخگویی به این تقاضا، مخترعان مختلف روی توسعه فرآیندهای جدید لوله‌سازی کار کردند.

یک روش قابل توجه اولیه برای تولید سریع و ارزان لوله‌های استیل توسط جیمز راسل در سال 1824 ثبت شد. در روش وی، لوله‌ها با اتصال لبه‌های مخالف یک نوار تخت آهنی به هم متصل شدند. این فلز ابتدا گرم شد تا شکل پذیر شد. با استفاده از چکش قطره‌ای، لبه‌ها به هم چسبیده و جوش داده می‌شوند. لوله با عبور از شیار و آسیاب نورد به پایان رسید.

لوله‌های استیل در ساخت و ساخت چندین سبک مختلف استفاده می‌شوند. آن‌ها پرکاربردترین محصول صنعت فولاد هستند. کاربرد اصلی لوله در حرکت زیرزمینی مایع یا گاز، از جمله نفت، گاز و آب است. با این حال در مراحل توسعه و ساخت لوله‌های‌ اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود. لوله اسیل باریکی که سیستم خنک کننده را در یخچال‌ها کار می‌کند نمونه‌ای از توسعه خانه است. ساختمان از لوله‌های گرمایش و لوله کشی استفاده می‌کند. ایجاد سازه با استفاده از لوله‌های فولادی در‌اندازه‌های مختلف مانند نرده‌ها، چرخ‌‌های دوچرخه امکان پذیر است.

برچسب ها: