Notice: Trying to get property 'permalink' of non-object in /home3/iranlexa/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297
a

تلگرام

اینستاگرام

© 2018 steelbartarpars.ir, All Rights Reserved.

8:00 - 19:00

ساعات کاری ما: شنبه - پنجشنبه

09125861560

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

تولید و استفاده از لوله‌های استیل

تولید و استفاده از لوله‌‌های استیل

در رابطه با تولید و استفاده از لوله‌های استیل باید گفت لوله‌های استیل لوله‌های استوانه‌ای ساخته شده از فولاد هستند که در تولید و زیرساخت‌ها استفاده می‌شوند. آن‌ها پرکاربردترین محصول ساخته شده در صنعت فولاد هستند. کاربرد اصلی لوله در انتقال مایع یا گاز در زیر زمین – شامل نفت، گاز و آب است. با این حال، لوله‌های‌اندازه‌های مختلف در طول ساخت و ساخت در جاهای مختلف استفاده می‌شود. یک نمونه رایج در تولید خانگی، لوله استیل باریک است که سیستم خنک کننده را در یخچال‌ها اجرا می‌کند. در ساخت و ساز از لوله‌ها برای گرمایش و لوله کشی استفاده می‌شود. سازه‌ها را می‌توان با استفاده از لوله‌های فولادی در‌اندازه‌های مختلف مانند نرده‌ها، قفسه‌های دوچرخه یا تیرهای لوله ساخت.

تصور می‌شود ویلیام مرداک پیشگام سازنده لوله‌های استیل است. در سال 1815، او بشکه‌های مشک را به هم متصل کرد تا از سیستم سوزاندن چراغ زغال سنگ پشتیبانی کند. مرداک از سیستم لوله کشی نوآورانه خود برای انتقال گاز زغال سنگ به لامپ‌های خیابان‌های لندن استفاده کرد.

از دهه 1800، پیشرفت‌های بزرگی در فناوری لوله‌های فولادی انجام شده است، از جمله بهبود روش‌های تولید، توسعه برنامه‌های کاربردی برای استفاده از آن‌ها و ایجاد مقررات و استانداردهایی که بر گواهینامه آن‌ها حاکم است.

تولید و استفاده از لوله‌های استیل به چه صورت است؟

از ذوب مواد اولیه گرفته تا قالب گیری یا جوشکاری، این مصالح ساختمانی در همه جا در دو فرایند اصلی ایجاد می‌شود:

فولاد خام را به شکل قابل استفاده‌تری تبدیل کنید

هر دو فرآیند باید با ساخت فولاد با کیفیت خوب شروع شود. فولاد خام توسط فرآورده‌های ذوب مواد اولیه در کوره توسط ریخته گری تولید می‌شود. برای به دست آوردن ترکیب دقیق، ممکن است عناصری به فلز مذاب اضافه شده و ناخالصی‌ها حذف شوند. فولاد مذاب حاصله در قالب‌ها ریخته می‌شود تا شمش ایجاد شود یا به دستگاه ریخته گری پیوسته منتقل می‌شود تا ورقه های فولادی تولید شود. لوله از دو محصول تولید می‌شود: ورقه فولادی یا اسکلت فولادی.

لوله استیل

ورقه فولادی و اسکلت فولادی در تولید لوله

اسکلت فولادی از صفحاتی ساخته می‌شود که تا 2200 درجه فارنهایت گرم می‌شوند. حرارت باعث ایجاد رسوب روی سطح می‌شود که باید از طریق رسوب شکن و تمیز کردن با فشار بالا برداشته شود. پس از تمیز کردن، ورق فولادی داغ به نوارهای باریک و نازک استیل موسوم به skelp تبدیل می‌شود. Skelp با اسید سولفوریک ترکیب می‌شود (سطح آن تمیز می‌شود) ، با آب شسته می‌شود و به عنوان ماده اولیه برای لوله‌سازی روی قرقره‌های بزرگ استفاده می‌شود. عرض اسکیل قطر لوله قابل ساخت را تعیین می‌کند.

Skelp از قرقره باز نمی‌شود، گرم می‌شود و از طریق غلطک‌های شیاردار می‌چرخد ​​، که لبه‌های تکه را به سمت بالا خم می‌کند. این فرایند یک لوله استوانه‌ای تولید می‌کند که در آن دو لبه در اطراف خم شده‌اند تا یکدیگر را تشکیل دهند و یک استوانه بلند تشکیل می‌شود. یک فرآیند جوشکاری لبه‌ها را به هم متصل کرده و لوله را محکم می‌کند.

در یک عملیات جوشکاری مستمر، غلطک‌های جوشکاری لبه‌های لوله را به یکدیگر فشار می‌دهند – به دلیل حرارتی که قبلاً به کفپوش اعمال شده است، جوش جعلی ایجاد می‌شود. در حین جوشکاری هیچ فلزی به آن اضافه نمی‌شود و غلطک‌های نهایی قطر و ضخامت دیواره لوله را تا‌اندازه مشخصات کاهش می‌دهد.
جوشکاری الکتریکی فرایندی مشابه جوشکاری پیوسته را دنبال می‌کند، با این تفاوت که تخته سنگ سرد به شکل لوله نورد می‌شود. جریان توسط دیسک‌های مسی گردان به لبه‌های لوله تأمین می‌شود که لبه‌ها را تا دمای جوش گرم می‌کند. غلطک‌های جوش به لبه‌های لوله می‌پیوندند تا جوش جعلی ایجاد شود.
جوشکاری مارپیچی و جوشکاری با قوس دو غوطه وری از روش‌‌‌های معمولی جوشکاری استفاده می‌کنند و مواد جوش را برای تشکیل پیوند اضافه می‌کنند.

برچسب ها: