Notice: Trying to get property 'permalink' of non-object in /home3/iranlexa/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297
a

تلگرام

اینستاگرام

© 2018 steelbartarpars.ir, All Rights Reserved.

8:00 - 19:00

ساعات کاری ما: شنبه - پنجشنبه

09125861560

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

خصوصیات پروفیل استیل

خصوصیات پروفیل استیل

در راربطه با خصوصیات پروفیل استیل باید گفت، پروفیل‌های استیل محصولات استیلی هستند که در تمام طول جسم، کشیده یا فشرده شده‌اند و دارای سطح مقطع یکسانی هستند. پروفیل‌های استیلی به شرح زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

استیل آرماتور بتنی نام میله‌های استیلی گرد صاف، پروفیل و آجدار (میله‌های فولادی سازه ای/میله‌های تقویت کننده بتن) است که مقاومت کششی بالایی دارند و برای تقویت سازه‌ها یا اجزای بتن مسلح یا برای تولید مش فولادی برای سازه‌های بتنی مسلح (جوش داده شده) استفاده می‌شود. (توری اهنی) .

استیل تقویت کننده بتن پیش تنیده (میله‌های فولادی صاف، آجدار، پروفیل گرد) برای سازه‌های بتنی پیش تنیده استفاده می‌شود و بسیار قوی‌تر از فولاد تقویت کننده بتن است.

پروفیل‌های بزرگ (شکل‌های فولادی) :
پروفایل I (تیرهای T دوگانه)
پروفیل H (تیرهای فلنج عریض)
پروفایل‌های U
پروفایل‌های T

فولاد زاویه‌ای (مساوی یا نابرابر)

پروفایل‌های خاص (اشکال غیر استاندارد)

میله‌ها یا پروفیل‌های گرد و مستطیل (مانند پروفیل‌های میله‌ای فولادی مستطیلی، فولاد تخت)

کیفیت و مدت زمان ذخیره سازی

محصولات استیلی به ویژه در معرض خرابی ناشی از خوردگی هستند یا ممکن است قبل از استفاده یا پردازش بیشتر نیاز به درمان دقیق داشته باشند.

یکی از عوامل مکرر آسیب، زنگ زدگی ناشی از آب دریا، باران، آب متراکم در وسایل حمل و نقل، عرق بار یا تراکم داخل بسته‌بندی است. وسایل حمل و نقل نامناسب، کشتی‌های دارای روکش دریچه‌ای ضعیف یا بدون امکانات تهویه، ظروف آسیب دیده، واگن‌ها و کامیون‌های راه آهن بدون پوشش، ذخیره‌سازی نادرست در فضای باز، استفاده از برزنت‌های نامناسب، بارگیری در معرض شرایط آب و هوایی مرطوب و تغییرات دما و شرایط آب و هوایی در طول سفرهای طولانی ممکن است منجر به آسیب زنگ شود.پروفیل استیل

اگر قرار است پیوند (چسبندگی) محکمی بین بتن و فولاد تقویتی حاصل شود، باید از فولاد نسبتاً تمیزی که زنگ زدگی آن از بین رفته است استفاده شود، یعنی ممکن است زنگ زدگی سطحی حتی مفید باشد. با این حال، باید دقت شود که قطر فولاد آرماتور بتنی پس از ترشی یا سندبلاست هنوز الزامات محاسبات استاتیک را برآورده می‌کند. در مقابل، فولاد تقویت کننده بتن پیش تنیده اگر حتی کوچکترین خوردگی را نشان دهد، باید رد شود.

لایه اکسیداسیون (مقیاس) که در طول جسم گرم یا بازپخت روی سطح فولاد ایجاد می‌شود، حفاظت محدودی در برابر خوردگی ایجاد می‌کند. با این حال، این لایه کاربرد پوشش‌های ضد زنگ یا گالوانیزه را پیچیده می‌کند.

برخی از پروفیل‌های ویژه، بزرگ و زاویه دار دارای روکش گالوانیزه گرم یا اسپری روی هستند و بنابراین از خوردگی محافظت می‌شوند.

میزان زنگ زدگی محموله‌های فولادی باید قبل از پذیرش محموله در اسناد حمل ثبت شود، احتمالاً با استفاده از تعاریف زیر:

قبل از حمل مرطوب شود
تا حدودی زنگ زده تا زنگ زده
چرخ دنده مشخص شده است
آلوده به مواد خارجی
آلوده به آب شور
در جاهایی کچل شده است
بسته‌بندی در معرض محتویات پاره شده است

موارد استفاده و خصوصیات پروفیل استیل

از پروفیل‌های استیل، به عنوان مثال، به عنوان فولاد سازه‌ای برای پل‌ها، ساختمان و مهندسی عمران یا برای ساخت نرده، نردبان، پایه و غیره استفاده می‌شود.