Notice: Trying to get property 'permalink' of non-object in /home3/iranlexa/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297
a

تلگرام

اینستاگرام

© 2018 steelbartarpars.ir, All Rights Reserved.

8:00 - 19:00

ساعات کاری ما: شنبه - پنجشنبه

09125861560

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
انواع لوله استیل

تولید لوله استیل
دو عامل مهم در تولید اتصالات جوش در فولادهای زنگ‌نزن آستنیتی عبارتند از:

  • حفظ مقاومت به خوردگی
  • جلوگیری از ترک خوردگی

لوله‌های استیل لوله‌های توخالی طولانی هستند که برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها با دو روش مشخص تولید می شوند که منجر به لوله جوش داده شده یا بدون درز می‌شوند.

در هر دو روش، ابتدا فولاد خام به شکل شروع کارتری در می آید. سپس با کشش فولاد به داخل لوله بدون درز یا مجبور کردن لبه‌ها به یکدیگر و مهر و موم کردن آنها با یک جوش، به لوله تبدیل می‌شود.

اولین روش‌های تولید لوله‌های فولادی در اوایل دهه 1800 معرفی شد و آنها به‌طور پیوسته به فرایندهای مدرنی که امروزه استفاده می‌کنیم تبدیل شده‌اند.

کاربردهای لوله استیل

هر ساله میلیون‌ها تن لوله فولادی تولید می‌شود. تطبیق‌پذیری آن باعث می‌شود پرمصرف ترین محصول تولید شده در صنعت فولاد باشد. لوله‌های استیل در مکان‌های مختلفی یافت می‌شوند. از آنجا که آنها قوی هستند، از آنها در زیر زمین برای انتقال آب و گاز در سراسر شهرها استفاده می‌شود. آنها همچنین در ساخت و سازها برای محافظت از سیم‌های برق استفاده می‌شوند.

اگرچه لوله‌های فولادی بسیار قوی هستند اما در عین حال می‌توانند سبک نیز باشند. این باعث می شود که آنها برای استفاده در ساخت قاب دوچرخه مناسب باشند. مکان‌های دیگر که آنها به عنوان سودمند استفاده می کنند ، اتومبیل ، واحدهای برودتی ، سیستم های گرمایش و لوله کشی ، تیرهای پرچم دار ، چراغ های خیابانی و … است.

لوله استیل

لوله استیل به انواع لوله‌های فولاد مقاوم به خوردگی گفته می‌شود. این لوله‌ها، از ترکیب فلز آهن (به‌عنوان فلز پایه) با کربن ( کمتر از ۲%) (به‌عنوان عنصر اصلی آلیاژسازی فولاد) و عناصری مانند کروم، نیکل، مولیبدن و… ساخته شده‌اند. لوله های ضد زنگ یا زنگ نزن گفته می شود که خود یکی از بارزترین خواص آن به‌شمار رفته و باعث قرارگیری این محصول در سبد پرکاربردترین لوله‌های مورد استفاده در صنایع است. تفاوت اصلی این لوله‌ها به‌دلیل استفاده عنصر کروم با لوله‌های فولادی معمولی در ترکیبات شیمیایی و خواص و کاربد آن هاست. به همین دلیل یکی از پرمصرف‌ترین تجهیزات مورد استفاده در خطوط انتقال گاز، آب، در صنایع نفت، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی است. لازم به ذکر است یک لوله استوانه‌ای ساخته شده از استیل یا همان لوله زنگ نزن در بازار ایران به نام لوله استیل شناخته می‌شود.

تاریخچه لوله استیل

هزاران سال است که مردم از لوله استفاده می‌کنند. شاید اولین استفاده توسط كشاورزان باستانی بود كه آب را از رودخانه‌ها و شریان‌ها به مزارع خود هدایت می‌كردند. شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهد که چینی‌ها از اوایل سال 2000 قبل از میلاد برای انتقال آب به مکان‌های مورد نظر از لوله نی استفاده کرده‌اند.

لوله‌های سفالی که توسط تمدن‌های باستانی دیگر مورد استفاده قرار می‌گرفت کشف شده است. در طول قرن اول میلادی، اولین لوله‌های سربی در اروپا ساخته شد. در کشورهای گرمسیری از لوله‌های بامبو برای انتقال آب استفاده می‌شد. استعمارگران آمریکایی از چوب برای هدفی مشابه استفاده کردند. در سال 1652 ، اولین کارخانه آب با استفاده از چوب‌های توخالی در بوستون ساخته شد.

توسعه لوله‌های فولادی جوش داده شده امروزی را می توان از اوایل دهه 1800 جستجو کرد. در سال 1815، ویلیام مرداک یک سیستم چراغ سوزان زغال اختراع کرد. مرداک برای اینکه کل شهر لندن را با این چراغ‌ها متناسب کند، بشکه‌های مشک‌های دور انداخته شده را بهم متصل کرد. وی از این خط لوله پیوسته برای انتقال گاز زغال سنگ استفاده کرد. هنگامی که سیستم روشنایی وی موفقیت‌آمیز بود، تقاضای بیشتری برای لوله‌های بلند فلزی ایجاد شد.

برای تولید لوله‌های کافی برای پاسخگویی به این تقاضا، انواع مخترعان در تلاشند تا روی توسعه فرآیندهای جدید ساخت لوله کار کنند. یک روش قابل توجه اولیه برای تولید سریع و ارزان لوله‌های فلزی توسط جیمز راسل در سال 1824 ثبت اختراع شد. در روش وی، لوله‌ها با اتصال لبه‌های مخالف یک نوار مسطح آهن ایجاد شدند. این فلز ابتدا گرم شد تا اینکه قابل انعطاف باشد. با استفاده از چکش قطره، لبه‌ها به هم جمع شده و جوش داده می‌شوند. لوله با عبور از شیار و نورد به پایان رسید.

از روش راسل مدت زیادی استفاده نشد زیرا در سال بعد از آن، كوملیوس وایت هاوس روش بهتری برای ساخت لوله‌های فلزی ایجاد كرد. این فرآیند که فرآیند جوشکاری لب به لب نامیده می‌شود پایه و اساس مراحل ساخت لوله‌های فعلی ما است. در روش وی، ورقه‌های نازک آهن گرم و از طریق یک دهانه مخروطی شکل کشیده می‌شدند. وقتی فلز از دهانه عبور می‌کرد، لبه‌های آن پیچ خورده و یک شکل لوله ایجاد می‌کرد. دو سر آن بهم جوش داده شده بود تا لوله به پایان برسد.

مطمئن‌ترین عملیات حرارتی به منظور انجام هر دوی الزامات آنیل انحلال است که در محدوده‌ی ℃1010 تا ℃1121 اتفاق می‌افتد. سرد کردن از دمای آنیل باید به اندازه‌ی کافی سریع بوده تا از رسوب کاربیدهای کروم جلوگیری کند.
لوله‌ فولادی زنگ‌نزن 304 (در ASTM با کد 312A شناخته می‌شود) به وسیله‌ی انواع روش‌های تولیدی که در زیر آورده شده ساخته می‌شود: لوله‌ی بدون درز (SMLS)، لوله‌ی درزدار (WLD)، لوله‌ی کار سرد شده (لوله‌ی HCW) و لوله‌ی HCW و درزدار.

لوله استیل دکوراتیو

یکی از زمینه های کاربردی لوله های فولادی ضد زنگ با کیفیت بالا و تزئینی است که طیف گسترده ای از محصولات را برای استفاده در چندین کاربرد تزئینی و ساختاری ارائه می دهد. لوله های استیل دکوراتیو به همراه ظاهری جلا داده شده که به راحتی حفظ می شود، مزیت مهم مقاومت در خوردگی را نیز ارائه می دهند. این نوع از لوله ها برای ویژگی های عالی مانند ماندگاری ابدی، با دوام در شرایط محیطی گوناگون و نصب آسان در قیمت های مختلف و در شرایط مختلف حضور دارند

لوله استیل مقاوم

مشخصات فنی لوله های استیل 

جهت مشخص کردن لوله‌های استیل و مشخصات دقیق لوله بر اساس پارامترهای استاندارد که برخی سازمانهای ارجاعی از جمله ASTM (انجمن آمریکایی برای آزمایش و مواد) به همراه ASME (انجمن آمریکایی مهندسان مکانیک) و API (موسسه نفت آمریکا) برای مشخصات لوله‌ها هستند، از سه پارامتر زیر استفاده میکنیم:

اندازه لوله استیل

اندازه لوله به عنوان “اندازه نامی لوله ” یا NPS شناخته می‌شود.
منشا شماره‌های NPS برای لوله‌های کوچک‌تر با منشا آن برای لوله‌های با قطر بزرگ‌تر متفاوت است.
با این حال تمام لوله‌های با یک شماره NPS خاص دارای همان قطر خارجی یا بیرونی‌اند.
قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره فلز متفاوت خواهد بود.
دلیل این امر این است که بدون توجه به ضخامت دیواره، supports ساختاری یکسانی می‌تواند برای تمام لوله‌های با یک شماره NPS خاص مورد استفاده قرار گیرد.

Schedules

Schedules لوله استیل، شیوه‌ای برای توصیف ضخامت دیواره لوله است.
این یک پارامتر ضروری است چون مستقیما به استحکام لوله و پایداری برای کاربردهای خاص مرتبط است.
Schedule لوله یک عدد بدون بعد است و بر اساس فرمول طراحی برای ضخامت دیواره، فشار مشخص طراحی و تنش مجاز، محاسبه می‌شود.
هنگامی که عدد schedule افزایش می‌یابد، ضخامت دیواره لوله افزایش می‌یابد.
بنابراین عدد Schedule لوله، قطر داخلی را تعریف می‌کند.

وزن لوله

وزن لوله می‌تواند بر اساس NPS که قطر بیرونی را تعریف می‌کند و Schedule که ضخامت دیواره را مشخص می‌کند، محاسبه شود.

لوله استیل

انواع لوله استیل

لوله‌های استنلس استیل در دو نوع لوله درزدار یا جوشی و لوله بدون درز یا مانیسمان تولید می‌شود. همچنین بر اساس مواد تشکیل دهنده آلیاژ استنلس استیل به دو دسته سری ۳۰۰ و ۴۰۰ تقسیم می‌شود. استیل سری ۳۰۰ دارای نیکل و از نوع نگیر بوده اما در سری ۴۰۰ از کروم استفاده شده و از نوع بگیر می‌باشد. از استیل ۳۰۰ لوله‌های بدون درز می‌سازند که لوله ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۲۱، ۳۱۰ را شامل می‌شود و لوله دابلکس نیز از این دسته هستند. همچنین از این محصول یعنی استیل ۳۰۰ لوله‌های درز دار می‌سازند که لوله ۳۰۴ و ۳۱۶ و همچنین دابلکس جز آن هستند. البته باید این نکته را ذکر کرد که ۳۰۴ و ۳۱۶ در دو مدل درز دار و بدون درز در بازار موجود است.

لوله درز دار یا جوشی

این لوله‌ها از ورقه‌های فولادی ساخته می‌شوند که رول می‌شوند.
سپس در امتداد اتصالات رول شده جوشکاری می‌شوند.
این فرآیند به محصولی منجر می‌شود که در سرتاسر اتصال جوش داده شده است.
این لوله ارزان‌تر از نوع اکسترود شده یا لوله مانیسمان است.
اما خواص فیزیکی مشابهی را نشان نمی‌دهد و عمدتا برای کاربردهای فشار پایین یا نیازهای کم بار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وله بدون درز یا مانیسمان

این لوله‌ها از شمش گرد جامدی ساخته می‌شوند که برای اولین بار گرم شده سپس اکسترود شده و تحت کشش و نورد قرار می‌گیرند و در نتیجه یک لوله توخالی حاصل می‌شود.
این فرآیند، لوله بدون درز صاف و یکنواختی بدون هیچ گونه اتصالات قابل مشاهده را تولید می‌کند.
این محصول گران‌تر از لوله درز دار یا جوشی است اما همچنین قابل اطمینان‌تر است و می‌تواند منجر به محصولاتی با استحکام و یکپارچگی بیشتر شود.

ویژگی‌های لوله استیل

• ضد زنگ است.
• مقاوم در برابر رطوبت و هوای شرجی
• مقاوم در مقابل آب دریا و خورده نمی‌شود.
• مقابل در برابر تغییر رنگ.
• مقابل در برابر تغییر شکل.
• دارای مقاومت و دوام بالا.
• قابلیت تعویض دارد.
• با محیط زیست همخوان است و قابلیت بازیافت دارد. یعنی ۱۰۰ درصد می‌توان آن را بازیافت کرد. به این ترتیب که استیل ضایعاتی ذوب می‌شود و دوباره قالب گیری می‌شود. حدود ۸۰ درصد استنلیس استیل به همین روش بازیافت تولید می‌شوند.

لوله استیل مقاوم
شیت استیل پارس

کاربرد های لوله استیل

لوله‌های استیل بدلیل‌اندازه‌های متفاوتشان کاربردهای فراوانی در نیازهای ساختاری و ساخت وساز و حمل و نقل میتوانند داشته باشند از جمله:

به عنوان عناصر پی‌های ساختمانی

لوله‌های استیل در ساختمان‌سازی به منظور ایجاد استحکام بیشتردر پی‌های ساختمانی در فرآیندی که Piling نامیده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این لوله‌های استیل به قسمت‌های عمیق زمین هدایت می‌شوند.
پیش از اینکه پی به منظور ایجاد ثبات برای یک ساختمان بلند یا سازه‌ای که در آن زمین امن نیست، قرار داده شود.
Pile یک عنصر ساختمانی مهم پی عمیق است که در محل ساخت به بخش‌های عمیق زمین دریل یا هدایت می‌شود.

گارد ریل

همچنین گارد ریل‌ها از لوله‌های استیل ساخته می‌شوند و ویژگی‌های ایمنی، زیبایی را برای مکان‌ها ایجاد می‌کنند.

استفاده در حمل و نقل

متداول‌ترین کاربرد لوله‌های استیل برای حمل و نقل محصولات از جمله نفت، گاز و آب در فواصل طولانی است.
همچنین این مواد برای نصب و راه‌اندازی طولانی مدت مناسب‌اند.
به علت سختی و مقاومت در برابر شکست می‌توان آن را در زیر زمین دفن کرد.

کاربردهای فشار پایین به لوله‌های استیل برای داشتن استحکام بالا نیاز ندارند چون در معرض تنش‌های قابل توجه نیستند در واقع لوله‌های این محصولات دارای ضخامت دیواره کمی بوده و برای تولید ارزان ترند البته لازم به ذکر است جهت برنامه‌های تخصصی‌تر مانند لوله‌های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز به مشخصات دقیق‌تری نیاز دارند. ماهیت خطرناک محصولاتی که حمل می‌شوند، خاصیت استحکام بالا و بنابراین ضخامت دیواره بالاتری را طلب می‌کند که با هزینه‌های بالاتر آن مرتبط است.
• برای سیستم‌های آبرسانی و انتقال آب و همچنین تصفیه فاضلاب و تصفیه آب
• برای صنایع دارویی و غذایی
• برای تولید انواع محصولات شیمیایی
• لوله استیل ۳۰۴ در صنایع مختلف استفاده می‌شود از جمله در صنایعی که نیاز است هوا را فشرده کنند و سختی آب را بگیرند.
• لوله ۳۱۶ را برای بخش نمونه گیری استفاده می‌کنند.
• لوله ۳۱۷ برای انتقال آب دریا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله در برابر رطوبت و نمک مقاوم است.
• برای ساخت نرده‌های راه پله، پنجره، بالکن، استخر و…
• لوازم خانگی معمولی مانند یخچال‌ها و همچنین سیستم‌های گرمایشی و لوله کشی خانه‌ها از لوله‌های استیل استفاده می‌کنند.
• برای گاوداری ها
• طراحی داخلی و دکوراتیو