Notice: Trying to get property 'permalink' of non-object in /home3/iranlexa/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 297
a

تلگرام

اینستاگرام

© 2018 steelbartarpars.ir, All Rights Reserved.

8:00 - 19:00

ساعات کاری ما: شنبه - پنجشنبه

09125861560

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو

چهار نوع استیل کدامند؟

چهار نوع استیل

اگر در اینجا می‌پرسید که چه نوع استیلی را برای نیازهای خاص خود همچون ورق استیل، پروفیل استیل و سایر موارد خریداری کنید، باید ساختار شیمیایی خواص فیزیکی را که باعث ایجاد چهار نوع استیل و طبقه‌بندی آن‌ها می‌شود بشناسید.

استیل یک عنصر قدرتمند است که در چندین درجه مجزا آمده و ترکیبات شیمیایی منحصر به فردی دارد. در حال حاضر، با خواص فولاد و آلیاژهای مختلف فولاد بسیار زیاد، ممکن است تکان دهنده باشد که همه انواع، حتی فولاد ماشینکاری CNC، فقط از دو چیز تشکیل شده است: آهن و کربن.
با این حال، تفاوت واقعی زمانی آغاز می‌شود که عناصر کربنی و آلیاژی اضافی به تصویر وارد شوند. می‌بینید که دوام و استحکام فولاد با جنبه‌های افزوده شده (مانند منگنز و فسفر) که در فرمولاسیون آن معرفی می‌شوند تعیین می‌شود، و آن چیزی است که طبقه‌بندی آن را برای کاربردهای خاص تعیین می‌کند.

چهار نوع استیل

1 – استیل کربن

فولاد کربنی کدر و مات مانند به نظر می‌رسد و در برابر خوردگی آسیب پذیر است. به طور کلی، سه زیرگونه برای این نوع وجود دارد: فولاد کم، متوسط و زیاد کربن، با مقدار کم حاوی حدود 30/0 درصد کربن، متوسط 60/0 درصد و 5/1 درصد بالا. نام خود در واقع از این واقعیت ناشی می‌شود که آن‌ها حاوی مقدار بسیار کمی از عناصر آلیاژی دیگر هستند. آن‌ها فوق العاده قوی هستند، به همین دلیل اغلب از آن‌ها برای ساختن چیزهایی مانند چاقو، سیم‌های با فشار بالا، قطعات خودرو و سایر موارد مشابه استفاده می‌شود.
واقعیت: فولادهای کربنی حدود 90 درصد از کل تولید فولاد را تشکیل می‌دهند.

2 – استیل آلیاژی

مورد بعدی فولاد آلیاژی است که ترکیبی از چندین فلز مختلف مانند نیکل، مس و آلومینیوم است. اینها بیشتر از نظر ارزان تر، مقاوم‌تر در برابر خوردگی هستند و برای برخی از قطعات خودرو، خطوط لوله، بدنه کشتی‌ها و پروژه‌های مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این یکی، قدرت بستگی به غلظت عناصر موجود در آن دارد.

3 – استیل ابزار

فولاد ابزار به دلیل سخت بودن و مقاوم بودن در برابر حرارت و خراش مشهور است. این نام از این واقعیت گرفته شده است که آن‌ها اغلب برای ساخت ابزارهای فلزی مانند چکش استفاده می‌شوند. برای این موارد، آن‌ها از چیزهایی مانند کبالت، مولیبدن و تنگستن تشکیل شده‌اند و این دلیل اساسی است که فولاد ابزار دارای چنین ویژگی‌های دوام و مقاومت در برابر حرارت است.

4 – استیل ضدزنگ

آخرین و مهمترین، فولادهای ضد زنگ احتمالاً شناخته شده‌ترین نوع در بازار هستند. این نوع براق است و به طور کلی حدود 10 تا 20 درصد کروم دارد که عنصر اصلی آلیاژی آن‌ها است. با این ترکیب، فولاد را در برابر خوردگی مقاوم کرده و به راحتی به اشکال مختلف قالب می‌شود. به دلیل دستکاری آسان، انعطاف پذیری و کیفیت، فولاد ضد زنگ را می‌توان در تجهیزات جراحی، مصارف خانگی، ظروف نقره‌ای یافت و حتی به عنوان روکش بیرونی ساختمانهای تجاری/صنعتی اجرا کرد.

درجه‌های استیل که باید به آن توجه شود

درجه‌بندی استیل اغلب توسط مهندسان، دانشمندان، معماران و حتی سازمان‌های دولتی برای تقویت اعتماد به قوام و کیفیت مواد استفاده می‌شود.

سیستم درجه‌بندی ASTM

این یکی به هر فلز یک پیشوند حرف بر اساس طبقه‌بندی آن اختصاص می‌دهد. به عنوان مثال، حرف “A” برای مواد فولادی و آهن است. سپس به آن یک شماره متوالی اختصاص داده می‌شود که نشان دهنده ویژگی‌های خاص آن فلز است.

سیستم درجه‌بندی SAE

برای این سیستم درجه بندی، از یک عدد چهار رقمی برای طبقه‌بندی استفاده می‌شود. دو مورد اول نشان دهنده نوع فولاد به همراه غلظت عنصر آلیاژی است و دو مورد آخر نشان دهنده غلظت کربن آن فلز خاص است.

نتیجه‌گیری

در سال 1967، جهان تنها 500 میلیون تن فولاد تولید کرد. با این حال، در سال 2016، این تعداد به بیش از 1600 میلیون افزایش یافت. علاوه بر آن، طبق اعلام انجمن جهانی فولاد، 55 درصد از وزن یک ماشین معمولی ناشی از فولاد است. با این واقعیت، تصور دنیایی بدون فولاد در آن دشوار است. با بیش از 3500 گرید فولادی متفاوت، امکانات استفاده از آن به ظاهر برای کارهایی که می‌تواند انجام دهد بی‌پایان است. از تولید، ساخت، تا فولاد ماشینکاری CNC، هر نوع مکان و ویژگیهای کاملی دارد که تقریباً هر نیاز را برآورده می‌کند.

در نهایت، خواص مختلف فولاد ناشی از استفاده از آلیاژهای مختلف فولاد است و به چهار نوع تقسیم می‌شود که امروزه می‌بینیم. بنابراین، اگر به خرید فولاد فکر می‌کنید، وقت بگذارید و ویژگی‌های ایده آل فولاد مورد نیاز خود را مشخص کنید و درجه مناسب را برای اداره شغلی که به دنبال آن هستید به دست آورید. با انجام این کار به جای اینکه بفهمید بعداً اشتباه را انتخاب کرده‌اید، از خود تشکر خواهید کرد.